Kontakty:

Veterinární klinika
Jungmannova 931
Uhlířské Janovice
285 04
mapka
Ordinační doba:
Po–Pá
900–1200
1400–1700
So: 900–1200
Tel.: 327 544 092

Mobilní telefony:

736 765 628

736 765 622

úvodní stránka

Poradna – Operační zákrok – informace

Vaše zvíře musí prodělat zákrok v celkové anestézii. Součastné metody snižují výrazně výskyt komplikací, ale přesto určité riziko zůstává.

Je třeba pacienta na anestézii připravit.

Před operací  mu nedovolte 24 hodin pozřít potravu a 2-4 hodiny před zákrokem nepodávejte tekutiny.

Zvíře by mělo být očkováno, odčerveno během posledních 12 měsíců. Výjimka je učiněna při neodkladných zákrocích, ale zde důrazně doporučujeme vakcinaci provést hned jak to stav pacienta dovolí.

Po operaci je ve většině případů zvíře schopno chůze, nestabilita pohybu většinou přetrvává, mela by vymizet do 24 hodin. Srst na končetinách může být ostříhána kvůli nitrožilním aplikacím, není důvod ke znepokojení srst doroste.

Zvíře po příchodu domů uložíme do klidného stinného prostředí, aby se mohlo dospat. Nedáváme na vyšší místa kvůli nestabilitě. Zvíře může dostat vodu, nepodávejte krmení ihned po zákroku, nejdříve až za 12 hodin. Pokud zvíře nezačne jíst do 36 hodin, kontaktujte veterinárního lékaře.

Je velice důležité, aby si zvíře nekousalo, neolizovalo a neškrábalo ránu. K zabránění slouží  tzv. košilky nebo ochranný límec.

Kontrolu rány je třeba provést po pěti dnech. Nevstřebatelné stehy se vyndávají přibližně za 10 dní. Sledujte denně ránu. Pokud by se objevil silný otok, nebo výtok hnisu, navštivte veterinárního lékaře. Z větších ran se může uvolňovat menší množství krve nebo čirého sekretu. Pokud dostane zvíře léky, vždy doberte celou dávku tak, jak byla předepsána.

Témata poradny

Počet návštěv

Mimo ordinační hodiny zajišťujeme výjezdovou a pohotovostní službu !!!